Branschanalys IT

11 januari, 2013 - 13:30 - 15:30

Vi på Media Evolution arbetar med att hitta de faktorer och trender som kan hjälpa våra medlemmar i mediebranscherna att växa och frodas. Media Evolutions mål är att identifiera de olika frågor som berör alla de olika branscherna, vad ni kan lära av varandra och vad som kan göra att våra medlemmar får kunskap som ger dem ett försprång när det kommer till nya tekniker, affärsmöjligheter och kunskap.

Genom de projekt som vi nu driver, där Competence Boost

Vi tänker oss ett samtal där vi utgår från några frågeställningar:
- Vilka utmaningar ni står inför idag och hur möter vi dom?
- Vilka kunskaper vi kan hjälpa till att höja?
- När ni får en ny idé i er bransch - hur tar ni den då vidare?
- Vad ser ni för möjligheter i samverkan med andra branscher?

Vad: Samtal
Var: Chambre Separée, Media Evolution City, Stora Varsgatan 6A, Malmö
Välkommen!