Klapptips från vårt Community

27 november, 2015 - 18:15

December! Finfina tider för att skänka någon en tanke, göra en handling eller inhandla något för att bli lite klokare. Här har vi samlat ihop ett gäng julklappstips. Producerat, tilltänkt eller skrivet av våra medlemmar. Fler tips mottages så klart, ända fram till den 23/12....

Människohjälp
Fler människor än någonsin är i behov av hjälp. Livsviktiga julklappar som förändrar världen. En symbolisk get eller skolavgift kan ge någon ett bättre liv. Julklappar som gör skillnad hittar du hos våra medlemmar Individuell Människohjälp i gåvoshoppen.

Bättre ljud
Denna produkt, vill också förbättra. Fast genom att minska buller - Happy Ears finns att köpa för liten peng på anrika Colette .

Succéfilm
Biobiljetter till succé- och vinnarfilmen "Det borde finnas regler" producerad av våra medlemmar MINT

Fantastiska användarupplevelser
Är du nyfiken på vad som verkligen definierar en bra användarupplevelse? I Anton Stens nya bok: User Experiences that Matter får du att lära dig hur man skapar fantastiska användarupplevelser på egen hand! Koden MEDIAEV ger dig dessutom 20% rabatt!Boken User Experiences that Matter - finns här

Inspirationsboost
Ska du ut och resa i vinter? Eller funderar du på nästa trycksak till ditt företag? Oavsett rekommenderar våra medlemmar Placebrander att kika på Monocles serie turistguider, en inspirationsboost de luxe...

Boka ett bord
Guts & Glory ligger bakom Snapphanes webbsida. Boka bord och bjud någon kär på middag, Snapphane - Skånes mest säsongsanpassade bistro.

Skånskt hantverk
From SKÅNE har julklappar är tillverkade för hand och produceras i små upplagor från alla hörn i Skåne. Lär känna din region bättre och stötta dina lokala artister!

Dela en film för att visa ditt stöd!
Det behövs säkra och lagliga vägar för flyktingar in i EU, såsom humanitära visum och utökat kvotsystem. Våra medlemmar Bloody honey har gjort en film för att få till en förändring!!! Dela filmen och visa ditt stöd!